תקופת החגים

תקופת החגים זאת התקופה הכי יפה בשנה, כל המשפחות מתאחדות, נפגשים עם הדודים שכמעט ולא יוצא לנו לראות ביום יום, הילדים נפגשים עם כל הבני דודים ובעיקר יש הרגשה של כיף.

אבל עם הכיף הזה מגיע גם הרבה אוכל, מזה הרבה – מלא אוכל, לטעמי קצת יותר מידי.

האוכל של אמא, האוכל של סבתא, האוכל של החמה והאוכל של הדודה האהובה, איך אפשר לסרב לכל זה? עשרות פעמים על האש שבהם בטוח טעמנו חתיכה של פיתה, ארוחה מפסקת שאכלנו קצת יותר מידי שבטעות לא נהיה רעבים במשך 25 השעות הבאות, ושבירת הצום שגם שם אכלנו קצת יותר מידי כי לא אכלנו במשך 25 שעות.

קמתי בבוקר ואמרתי לעצמי די עם כל החגים האלה, די עם כל הארוחות האלה, די לאוכל! 

ולפני שאנחנו ממש מגזימים (כאילו לא הגזמנו עד עכשיו) חשוב לי לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לסיים את התקופה הזאת בשלום ולא עם עודף של 3 קילו.

אז הכי חשוב לזכור לא להפסיק לשתות מים!!! שתייה מרובה של מים תורמת לירידה במשקל ולא מנפחת כמו משקאות מוגזים אחרים, עצה שלי – קחו איתכם תמיד בקבוק מים בתיק אותו תמלאו במהלך היום, הרבה יותר קל לשתות שיש בקבוק צמוד אלינו.

אז נכון שהילדים בחופש וקצת יותר קשה להישאר בשגרת האימונים אז בואו ננסה לעשות קצת ספורט עם הילדים, גם נזיז את הגוף וגם נעשה פעילות משפחתית כייפית.

  • נרד לפארק עם כדור ונשחק עם הילדים, והפעם גם אנחנו משתתפים ולא רק צופים מהצד.
  • נעשה תרגילים קצת בבית עם הילדים – תרגילי בטן למיניהם. אצלנו כל יום שבת מתחיל באימון בוקר קליל שלנו עם הילדים- קצת כפיפות בטן, קצת סקוואטים. הילדים יודעים שאחרי ארוחת הבוקר של שבת יש אימון קליל והם מחכים לזה בקוצר רוח. 
  • ננעל נעלי ספורט ונעשה ריצה קלה לאורך הפארק שליד הבית, כמובן עם הילדים, למי שיש ילדים קטנים יותר שאינם יכולים לרוץ הפתרון הוא פשוט לקחת אותם בעגלה, לנעול נעלי ספורט ולצאת להליכה כייפית באוויר המדהים של ארץ ישראל.
  • רכיבה על אופניים עם הילדים.
  • שחיה בבריכה עם הילדים ותוך כדי נוכל לשלב משחקים מהנים במים.

יש עוד הרבה מאוד אפשרויות של פעילות עם הילדים, אשמח כמובן לשמוע גם רעיונות שלכם ולקבל תמונות שלכם בפעילות עם הילדים, ככה נצליח לשמור גם על הכושר שלנו, אומנם בדרכים יצירתיות אחרות אבל עדיין נזיז את הגוף ולא נתעצל ורק נאכל, מה גם שהילדים ייהנו מהזמן איכות איתנו ותאמינו לי שזה יהפוך למשהו בשגרה. 

ערב חג סוכות.   שוב אותו השולחן- מלא בטוב! אבל הפעם אנחנו באים מוכנים! בין כל הטוב הזה נחפש לנו את מה שטוב לנו, נעדיף למלא הצלחת שלנו בכמה שפחות פחמימות ומטוגן, נמלא את הצלחת שלנו בסלטים ונמנע מכל מה שפחות בריא. אחרי שאכלנו כל כך הרבה סלטים נשאר לכם מקום למשהו משמין?  אבל זה לא נגמר, הגענו לחלק הקשה של הערב ואמא הוציאה את שלל העוגות שהיא הכינה בקפידה, עמלה ועבדה כל כך קשה. לא נאכזב אותה ניקח חתיכה אחת ממה שהכי נראה לנו טוב בעין נמזוג לנו תה ירוק ליד ונתמוגג בכיף. ולא, אנחנו לא טועמים מכל מה שיש על השולחן, חתיכה אחת זה בהחלט מספיק, ואיתה נסכם את הארוחה הכל כך כייפית שהייתה לנו, נהננו מהאוכל, מהחברה ואפילו מהמתוק שבסוף הארוחה, אפשר לסמן וי על עוד ארוחה שנגמרה בהצלחה.

שיהיה לכולנו חג סוכות שמח, שנה טובה, בריאה והכי חשוב ספורטיבית.

שיתוף פוסט זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email