תזונה – זה כן הכל בחיים

אתחיל מזה שאני לא תזונאית, אמנם זה משהו שמאוד בוער בי ללמוד אבל כרגע הוא פחות אפשרי עבורי, כאן בסין התזונה היא מאוד שונה ולכן אצטרך לחכות עם החלום הזה עוד קצת עד שאחזור לארץ ואלמד, אבל בינתיים אני כן יכולה לתת לכם קצת טיפים מניסיוני האישי ולספר על סדר היום שלי, לפני הכל חשוב לי לומר שאני נעזרת באנשי מקצוע , שומעת להצעותיהם, מיישמת על עצמי ומשתפת אתכם.

קולה, שוקולד, ביסלי גריל, פסטה, פיצה, בורקס… להמשיך?

כל אלה הם רק חלק ממה שאני אוהבת , טוב בנינו מי לא אוהב את כל זה?

כל חיי הייתי אוכלת מה שבא לי, מתי שבא לי ואיך שבא לי , אחרי הלידה הראשונה הבנתי שהגוף כולו משתנה ואין לנו דרך חזרה , אבל מי צריך דרך חזרה שיש לנו דרך לשינוי.

אז באמת אני יכולה לספר על עצמי שהשינוי הוא עצום , אפילו טוב יותר מלפני ההריון , הכל עומד במקום וההרגשה היא נפלאה , שכולם אוכלים עוגת שוקולד לקינוח אליי זה כבר פחות מדבר.

אם אגיד שהיה לי קל אשקר, אוכל זה אחת ההנאות הגדולות שיש לנו בחיים, לפחות אצלי , וכמובן שהיה קשה מאוד להגיע להחלטה הזאת של לאכול בריא , אז קל זה לא היה אבל כדאי זה היה ועוד איך.

איך עשיתי את זה?

הדבר הראשון הכי חשוב שאימצתי לעצמי זה מים, הרבה מאוד מים .

למי שלא יודע שתיית מים משפרת את תהליך העיכול ומעלה את קצב חילוף החומרים בגוף , מה שיגרום לנו לרדת במשקל , בנוסף תעזור לנו בביצועים ספורטיביים , טוב לעור הפנים ומונע התייבשות.

כמו רבים מאיתנו גם אני הייתי מכורה לשתייה מתוקה , אצלי זה היה קולה זירו הייתה איתי בכל מקום – בבית,במסעדה,בים,אפילו בבוקר שהייתי קמה הייתי צריכה זירו לווריד, ממש כמו נרקומנית, אבל הוכחתי שאני חשובה לעצמי יותר מקולה זירו ואני יכולה להסתדר יפה מאוד גם בלעדיה.

היום אני אומרת לה יפה שלום ועוברת למחלקה הבריאה – למים.

אז כמו שהתחלתי לספר הוצאתי את כל האויבים מהבית, הייתי הולכת בסופר ובמקום לרוקן את כל המדף לעגלה שלי , הייתי עוצמת עיניים במחלקת השוקולדים ועוברת אותה כאילו היא לא קיימת, מחפשת את הדברים הבריאים יותר וכן יש מלא כאלה בארץ.

פה בסין קצת קשה לי למצוא אופציות אבל גם זה אפשרי , ואני מכינה גם המון לבד , אל תדאגו אגלה לכם את הכל – איך ומה להכין , מבטיחה שזה יהיה טעים וקל להכנה.

אם כאן אני מסדרת אני בטוחה שתצליחו בארץ , שיש באמת כל כך הרבה אופציות.

הדבר השני שאימצתי לעצמי , וגם הוא מאוד מאוד חשוב , זה לשלב ירקות בכל ארוחה , אם טריים או אם מבושלים. בארוחת הבוקר אני חותכת לעצמי ירקות ליד החביתה, בצהריים זה יהיה סלט חי או ירקות מבושלים , וגם בערב תמיד הירקות ימצאו עצמם בצלחת שלי .

למדתי לשלב את הירקות בחיי היום יום של משפחתי, גם הילדים של שלא היו אוכלים ירקות כמעט בכלל למעט מלפפון בארוחת הערב לצד החביתה , פתאום הירקות הפכו חשובים להם כמעט כמו שהם חשובים לי והגענו למצב הכי טוב שיכולתי לחלום עליו- הם מבקשים קערת ירקות ככה סתם באמצע היום לנשנוש.

אז אחרי כל ההסבר הזה בואו נתחיל לעבוד- יש לי עבורכם אתגר קטן , בואו ננסה לא הכניס את האויבים שלכם הביתה ( ולא אני לא מתכוונת לאקסית של בעלך או לאקס של אשתך) אני מתכוונת לזה שכל אחד ייקח על עצמו משהו , אם זה שוקולד, שתייה מתוקה , חטיף כלשהו או כל דבר אחר שאתם מכורים אליו והוא פחות בעניין הבריאות. נתחיל שבוע אחד לראות איך אנחנו מסתדרים בלי זה בבית.

כמובן שאני רוצה לשמוע איך אתם מסתדרים , ואם קצת קשה אני פה לעזור , אם צריך להיות השוטרת הרעה אז תשלחו מיד הודעה , אני כבר אדאג לשאר 😉

שיתוף פוסט זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email